Новий проект змін по роботі в Польщі для іноземців

робота в Польщі

 

Зміни до правил працевлаштування іноземців в Польщі з 1 липня 2017 року

1 липня 2017 року – саме ця дата згідно офіційних документів тепер повинна стати початком дії нових правил працевлаштування для іноземців в Польщі. І хоча поки законопроект ще на стадії розгляду Радою Міністрів Польщі, спішимо ознайомити вас із тим, що чекатиме на українців у разі його прийняття та які конкретні зміни у працевлаштуванні іноземців в Польщі пропонують цього разу:

  • Для початку, планують повернути систему освядчень (заяв про довірення праці іноземцю), тобто отримати робочу візу та поїхати на роботу в Польщу і надалі можна буде на підставі запрошення від роботодавця. Проте це стосується лише робіт короткотермінових (тобто тих, які не стосуються сільського господарства, вирощування рослин та туризму), дозвіл на сезонні роботи для кожного іноземця видаватиме таки староста.
  • Згідно нового проекту, якщо ви працюєте в Польщі і хочете чи вимушені змінити роботодавця, зробити це ви можете, не потребуючи нового дозволу на роботу в Польщі.
  • І найбільш резонансна пропонована зміна: поляки хочуть запровадити систему квот на працівників з-за кордону. Тобто планується встановлювати певні ліміти на кількість виданих дозволів на сезонну роботу в Польщі та освядчень на короткотермінову роботу для іноземців окремо для кожного воєводства.  Такий ліміт хочуть встановлювати на рік часу. У законопроекті передбачили навіть конкретну цифру – 500 тисяч освядчень та дозволів на роботу в Польщі на рік.

 

Новий тип робочої візи до Польщі – польська робоча віза 5а

Дозвіл на сезонну працю в Польщі, який передбачає можливість працювати там протягом 8 місяців, видаватиме староста, і лише на  основі цього дозволу (типу S) іноземець зможе відкрити робочу візу в Польщу. Згідно нового законопроекту, для сезонних робіт в Польщі передбачено новий тип польської  робочої візи – 5а. Щоб надати дозвіл на сезонну роботу в Польщі для іноземця, старості потрібно буде 7 днів після оформлення польським роботодавцем прохання про такий дозвіл.  На основі такої візи іноземець зможе клопотати про карту часового побиту в Польщі.

Слідкуйте за нашими публікаціями, ми триматимемо вас у курсі найактуальніших змін, що стосуються роботи в Польщі.

Тел. 093 96 23 624  та  067 94 207 98

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *