Чи можна мати одночасно два закордонні паспорти?

Часто виникає питання, що робити, якщо потрібно одночасно дві візи… а паспорт один. Виявляється, є можливість для таких ситуацій виготовити другий діючий закордонний паспорт. Лише треба підтвердити у міграційній службі необхідність його отримання.

– У яких випадках можна оформити другий закордонний паспорт?

– Якщо ви часто подорожуєте за кордон у службових, комерційних та особистих справах чи вільні сторінки у паспорті закінчуються швидше, ніж термін його дії, а віза ще чинна, або якщо вам потрібно виготовляти одночасно дві візи – у таких випадках ви можете звертатися до міграційної служби для отримання другого чинного закордонного паспорта.

– Чи можна виготовити одночасно два закордонні паспорти?

– Ні. Ви можете оформити документи на другий закордонний паспорт лише після отримання першого.

– Які документи для цього потрібні?

– Треба заповнити заяву, у якій пояснити, для чого вам два закордонні паспорти. До цієї заяви слід додати документи, які підтверджують таку потребу. Наприклад, довідку з місця роботи, якщо йдеться про часті закордонні поїздки, пов’язані з фахом, довідку, про навчання за кордоном, довідку, яка підтверджує виїзди з лікувальною метою.

А всі інші документи –  такі самі, як і на перший закордонний паспорт. Це квитанції про оплату вартості адміністративної послуги і вартості бланка та сплату державного мита, паспорт громадянина України разом із копією сторінок, де внесені записи (1, 2 та 11 сторінки).

– Чи вносять в перший закордонний паспорт інформацію про те, що є ще й другий?

– Так. Це потрібно робити. Оскільки на це звертають увагу під час оформлення віз в іноземних посольствах та консульствах.

– Чи може особа мати один паспорт зі старим прізвищем інший – з новим?

– Так. Однак , при зміні прізвища залишити закордонний паспорт можна лише як анульований. Якщо у вас там є дійсна віза, то при перетині кордону, крім двох паспортів – дійсного та анульованого, треба мати зі собою документ, який підтверджує причину зміни прізвища. Наприклад, свідоцтво про одруження.

– А чи є можливість мати більше, ніж два дійсні паспорти

– Ні. Такого не передбачено законом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *