ДІТЕЙ, ЯКІ НЕ ДОСЯГЛИ 16-РІЧНОГО ВІКУ, МОЖУТЬ СУПРОВОДЖУВАТИ ЧЛEНИ ЕКІПАЖУ ЛІТАКА

 
В Україні змінилися правила виїзду дітей за кордон. Зокрема, відтепер громадян України, які не досягли 16-річного віку, можуть супроводжувати члeни екіпажу літака.

З 10 липня 2018 року набули чинності зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України. Пункт 3 Правил доповнено фразою, відповідно до якої відтепер дозволений виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі членів екіпажу літака, на якому вони прямують.

Ці Правила передбачають, що діти можуть перевозитися як у супроводі, так і без супроводу дорослого пасажира. За категорією “дитина, що перевозиться без супроводу” мають оформлюватись діти віком від 2 до 14 років при внутрішньому перевезенні та діти віком від 2 до 16 років при міжнародному перевезенні.

При цьому, авіакомпанія самостійно визначає, з якого віку приймати дітей до перевезення без супроводу дорослого пасажира, а також інші деталі такого перевезення. Діти, що подорожують без супроводу, приймаються до перевезення після заповнення батьками або опікунами відповідних належно оформлених документів та оплати послуги, що встановлюється авіакомпанією.

Такий виїзд може бути здійснений лише за згодою обох батьків (усиновлювачів) за деякими винятками.

Алгоритм підготовки до виїзду дитини з України за кордон у супроводі екіпажу літака:

1. Бронювання авіаквитка та замовлення додаткової послуги із супроводження дитини члeнами екіпажу.

2. Візит батьків (усиновлювачів) до нотаріуса для оформлення нотаріально посвідченої згоди на вивіз дитини за межі України. Ця згода може бути надана спільно обома батьками або двома окремими документами від кожного з них.

Документ, який посвідчує згоду батьків на виїзд дитини за кордон, оформлюють будь-які нотаріуси. Для цього потрібна присутність одного або обох батьків, які не будуть супроводжувати дитину, а також оригінали документів – паспорти батьків, довідки про присвоєння податкового номера, свідоцтва про народження дитини. Ціна послуг не фіксована і в середньому складає 250-600 гривень.

3. Завчасне прибуття дитини в аеропорт у супроводженні хоча б одного з батьків (усиновлювача).

Пасажир з батьками повинен з’явитися на стійку реєстрації, де батьки додатково заповнюють документи, надані авіакомпанією. Надається інформація, зокрема, про особу, яка буде зустрічати дитину у пункті призначення. Зверніть увагу, що ця особа повинна мати з собою дійсний паспорт, згідно з яким працівники авіакомпанії зможуть її ідентифікувати для передачі дитини. Довіреність на цю особу оформлювати не потрібно.

Документи, які повинні бути разом з дитиною в аеропорту для проходження адміністративних процедур:

чинний закордонний паспорт з наявними візами, якщо вони необхідні у країні транзиту чи призначення;

нотаріально посвідчена згода на вивіз дитини за межі України;

свідоцтво про народження дитини для встановлення родинних зв’язків.

4. Від стійки реєстрації в аеропорту вильоту та до залу прильоту в аеропорту пункту призначення дитина перебуває під наглядом працівників авіакомпанії, які відповідають за її безпеку до моменту передачі довіреній особі, яка вказана батьками. Якщо у пункті призначення довірена особа буде відсутня, дитину повернуть до аеропорту вильоту за рахунок батьків.

віза ЗАМОВИТИ

Апостиль  ЗАМОВИТИ

Переклади   ЗАМОВИТИ

ПСИХОЛОГ  ЗАМОВИТИ

Віза в США, Канада, Великобританія  ЗАМОВИТИ

Страхівка ЗАМОВИТИ

Курси англійської ( німецької, польської)ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

Поїздка в Європу ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ

Забронювати готель або квиток на літак  тут

Сканувати , копіювати або ламінувати документ.Натисніть ТУТ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *