Корисна інформація

Уряд анонсував ретельні перевірки роботодавців в Польщі

перевірка роботодавців в польщі, робота в польщіНайближчим часом на польських роботодавців очікують серйозні і ретельні перевірки – про це заявляє Державна Інспекція Праці Польщі. Основною метою таких заходів Інспекція називає потребу переконатись, що всі роботодавці дотримуються чинних з початку 2017 року правил про мінімальну оплату праці в Польщі, згідно яких мінімальна оплата в годину повинна становити 13 злотих. Оплата праці іноземців та самих поляків за аналогічну роботу відрізнятись не має.

Нагадуємо, що 12 вересня 2016 року прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло підписала закон про Згідно його положень, з 1 січня 2017 року мінімальна заробітна плата в Поль підвищення мінімальної заробітної плати в Польщі.щі повинна становити 2000 злотих. Саме з початку 2017 року набув чинності ще один дуже важливий для українців закон, що стосується працевлаштування іноземців в Польщі. Відтепер кожен іноземець (українець) має право на таку ж саму, як і громадяни Польщі, оплату своєї праці за виконання аналогічної роботи. Щоправда, на ділі ці зміни зауважили не всі українці – багато роботодавців ігнорує закон і продовжує платити їм значно менше, аніж полякам. Саме таких роботодавців і шукатиме Державна Інспекція Праці Польщі.

Метою запланованих перевірок є також виявлення недобросовісних польських працедавців: тих, які наймають людей на роботу неофіційно, а також тих, які не підписують із своїми працівниками трудового договору (umowa o pracę), що регулюється Трудовим Кодексом Польщі а беруть їх на роботу на основі цивільно-правових договорів: договір-доручення (umowa zlecenia) чи договір підряду (umowa o dzieło). Адже це і є причиною заниженої оплати праці, невиконання обіцяних умов працевлаштування чи незаконних звільнень.

Саме трудовий договір (umowa o pracę) є найкращим з точки зору безпеки працівника – він дає багато гарантій (стаж, страховка, відпустки, пенсії і т.д.), а також захищає від несподіваного і несправедливого звільнення чи змінення умов праці. Тому Державна Інспекція Праці Польщі повинна визначити законність договорів-доручень (umowa zlecenia) чи договорів підряду (umowa o dzieło), які видає роботодавець, відповідність положень цих договорів умовам праці, яку виконує іноземець, а також змусити роботодавців, які зловживають цивільно-правовими договорами, підписати із працівниками договори трудові – у 2016 році таким чином було укладено 2,5 тисячі трудових договорів.

Для іноземних працівників ця новина приємна. Робота в Польщі на основі трудового договору безпечна, гарантує їм захист польського законодавства та право відстоювати свої інтереси у різних польських інстанціях. До того ж, якщо ви працюєте на основі трудового договору, то роботодавець зобов’язаний оплачувати вашу роботу на рівні з польськими працівниками і не має права платити вам менше окресленої в законі мінімальної заробітної плати, а також повинен додатково оплачувати кількість відпрацьованих понаднормових годин (адже як стало відомо, третина роботодавців Польщі не компенсує своїм працівникам оплату за понаднормові години праці). У разі порушення своїх зобов’язань роботодавцем, ви матимете право звернутися до суду.

Інформ. за тел. 093 96 23 624     067 94 207 98

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *