Що таке «біометрія» і для чого здавати відбитки пальців?


IMG_20170307_005803

БІОМЕТРИЧНИЙ ПРОЦЕС

Починаючи з 23 червня 2015 р. консульські установи країн Шенгенської угоди в Україні запровадили Візову Інформаційну Систему (VIS) – що є черговим етапом всесвітнього процесу запровадження даної системи.

В зв’язку з цим всі  хто бажає отримати Шенгенську візу (С) повинні  прийти ОСОБИСТО в консульську установу або ж у відповідний Пункт Прийому Візових Анкет з метою надання своїх біометричних даних (відбитків пальців та цифрової фотографії). Це проста та необтяжлива процедура. Вона стосується, виключно заявок на короткострокові Шенгенські візи (із максимальним дозволом на перебування у 90 днів з кожних 180 днів). Для всіх подальших заяв на отримання візи, що будуть подаватися протягом 59 місяців після цієї процедури, відбитки пальців заявника копіюватимуться з інформації, яка міститься в системі ВІС з попередньої заявки. Іншими словами, відбитки пальців надаються на період у 59 місяців; і ці відбитки чинні для будь-якої подальшої заявки на Шенгенську візу протягом 59 місячного періоду (наприклад, заявки на довготермінову багаторазову візу)

Зовнішні постачальники послуг ні в якому разі мають доступ до VIS. Доступ до VIS надається виключно належним чином уповноваженим співробітникам консульств (ст. 43, п. 5 Візового Кодексу).

Винятки від зобов’язання надавати відбитки пальців стосуються таких категорій:

  1. Діти, молодші 12 років;
  2. Особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців. Однак, якщо є можливість зняти відбитки менше ніж 10 пальців, така процедура буде проведена;
  3. Голови держави та члени національних урядів (а також члени їхніх офіційних делегацій та члени подружжя), якщо вони подорожують з офіційною метою.

Мета цього всесвітнього процесу запровадження системи ВІС полягає в тому, аби краще захистити заявників від крадіжки їхньої ідентичності та перешкоджати шахрайству з документами і торгівлі візами. Наприклад, взяття відбитків пальців широко використовується всередині ЄС для того, аби підняти рівень безпеки різних документів (посвідчення особи, паспорти). Використання біометричних даних для підтвердження ідентичності людини, яка має візу, вестиме до точнішої, швидшої та безпечнішої перевірки прикордонниками.

Щоб дізнатися більше, натисніть тут.

Відповідно до інструкцій Посольства/Консульства Республіки Польща, Пункт Прийому Візових Анкет може не прийняти заявку, якщо:

  • Надане фото є відсканованим, старшим 6 місяців і не відповідає вимогам, що зазначені на сайті.
  • Часовий проміжок між датою подачі до Посольства / Консульства Республіки Польща та запланованою датою подорожі більший, ніж три місяці.
  • Термін дії паспорта продовжено або паспорт пошкоджено.
  • ` Заявник відмовляється надати свої біометричні дані

Відповідно до статті 14, пунктом. 6 Кодексу про візи, консульство може відмовитися від одного або декількох вимог, якщо відомо, що особа, яка подає заяву на отримання візи заздалегідь виявилася справедливою і такою, що заслуговує на довіру, а особливо використовувала попередні візи відповідно до закону, і якщо немає ніяких сумнівів в тому, що при перетині зовнішніх кордонів держав-членів будуть виконувати вимоги статті. 5 (1) Шенгенського кодексу про кордони (рішення в цьому випадку лежить виключно з консулом).

Всі заявники повинні відкрити конверт і перевірити, чи вони отримали свій паспорт

Зауважте, будь ласка, що у разі потреби Вам необхідно буде з`явитися до Консульства Республіки Польща в Україні для проходження співбесіди до того, як буде прийняте рішення щодо візи.

Дипломатичні представництва зберігають право запиту додаткових документів під час розгляду заяви. Ми рекомендуємо ретельно ознайомитись з інформацією на сайті, оскільки це допоможе якнайкраще підготувати документи, щоб отримати візу вчасно.

Розгляд заяв, інтерв’ю (у деяких випадках), прийняття рішення щодо візових заяв і щодо друку і клеєння візових наклейок проводиться виключно консульством (ст. 43, п. 4 Кодексу про візи).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *