Виготовлення закордонного паспорту: що треба знати

Новий закордонний паспорт виготовляється тепер тільки з біометричними даними: оцифрованим відображенням особи, її електронним підписом та відбитками двох вказівних пальців рук. Паспортів без біометрії для виїзду за кордон більше не виготовляють. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА з посиланням на міграційну службу.

У будь-якому територіальному підрозділі міграційної служби України лише оформляють документи для виготовлення паспорта та відбирають дані. Самі ж паспорти із внесеною інформацією виготовляють централізовано в м. Києві на ДП «Поліграфкомбінат «Україна»». Згодом відправляють спеціальною кур’єрською поштою у регіони.

У звичайному режимі паспорт для виїзду за кордон виготовляють за 20 робочих днів. Є режим оперативного виготовлення – 7 робочих днів. У виняткових випадках (у разі необхідності термінового лікування чи присутності при похованні близьких осіб за кордоном) найшвидший термін виготовлення такого паспорта – 3 робочих дні.

Куди звернутись?

Звернутись за виготовленням паспорта можна у будь-який зручний для вас міграційний підрозділ України, не залежно від місця реєстрації чи тимчасового проживання особи.

Зокрема, на Львівщини паспорти для виїзду закордон можна виготовити у всіх міграційних підрозділах міста Львова, районних центрах Львівської області (окрім Турківського, там спеціальне обладнання змонтоване, проте, ще потребує технічних та процесуальних погоджень для запуску в роботу), а також у містах Трускавець та Борислав. Адреси та контакти територіальних підрозділів можна знайти за посиланням – http://lv.dmsu.gov.ua/lv/pidrozdili

Які документи необхідні для виготовлення закордонного паспорта?

Для дітей:

Паспорти для виїзду за кордон виготовляють з народження. До 12 років відбитки пальців та електронний підпис не відбираються. Окрім того, можна виготовити такий паспорт без присутності дитини за скануванням фото обличчя (як на паспорт громадянина України)  розміром 10х15 см. З

До 16 років закордонний паспорт чинний  4 роки. З 16 років термін дії паспорта – 10 років.

Необхідно надати такі документи:

 • Свідоцтво про народження для дітей, що не досягли 14 років. Із 14 років – паспорт громадянина України;
 • Паспорти громадян України обидвох батьків, бажана їх особиста присутність;
 • У разі відсутності одного з батьків при виготовленні паспорта дитині –необхідно надати нотаріально засвідчену згоду другого з батьків, не залежно від того, чи перебувають батьки у шлюбі;
 • Якщо батьки зареєстровані за різними адресами, необхідно надати додаток № 13 про реєстрацію місця проживання дитини з одним із батьків. Видають такі документи у ЦНАПі за місцем реєстрації. Якщо батьки зареєстровані за однією адресою, така довідка не потрібна;
 • Якщо дитина сирота чи перебуває під опікою, необхідно пред’явити документи, що підтверджують право опіки над дитиною;
 • Якщо один із батьків позбавлений батьківських прав, чи безвісти відсутній, чи визнаний недієздатним, чи помер – необхідно пред’явити відповідні документи.

Для дорослих:

Паспорти для виїзду за кордон чинні 10 років. У міграційний підрозділ для отримання послуги необхідно надати:

 • Паспорт громадянина України;
 • Ідентифікаційний код (рекомендовано, але не обов’язково);
 • За наявності – закордонний паспорт, який було виготовлено раніше.
 • Якщо особа знаходиться у лікувальному закладі і не може самостійно подати документи, її представнику треба пред’явити нотаріально засвідчений документ на право оформлення паспорта цій особі, довідку з лікувального закладу про те, що вона за станом здоров’я не може бути присутня при виготовленні паспорта, та фото особи розміром 10х15 см. для сканування;
 • У осіб, які мають фізичні вади, відбираються відбитки тих двох парних пальців, які є, чи будь-яких двох пальців. Якщо такої можливості немає, відбитки пальців не відбираються.

Скільки коштує виготовлення закордонного паспорта?

У разі оформлення протягом 20 робочих днів сума адміністративного збору складає 557 грн. 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 253 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн. 32 коп.

У разі термінового протягом 7 чи 3 робочих днів оформлення, сума адміністративного збору складає 810 грн. 32 коп., з них:

Вартість адміністративної послуги – 506 грн.

Вартість бланку паспорта – 304 грн. 32 коп.

Оплатити послугу можна безпосередньо в міграційному підрозділі через термінал. Вони є у всіх міграційних районних та міських міграційних службах. Однак, можна здійснити оплату і в банківських установах, обов’язково вказавши підрозділ, де плануєте здати документи на виготовлення закордонного паспорта.

Як зареєструватись у електронну чергу?

У місті Львові з 25 січня 2017 року подати документи на виготовлення паспорта для виїзду за кордон можна лише зареєструвавшись у електронну чергу. Львів став одним із перших 4-х міст України, де впроваджено такий електронний сервіс, що керується із Києва. Впливу на формування такої черги місцева міграційна служба не має.

Є три способи зареєструватись:

 1. На сайті ДМС України http://dmsu.gov.ua/online за послугою «Електронна черга» (необхідний номер паспорта громадянина України та контактний мобільний телефон). Ця черга має власну квоту. Записатись можна лише за 15 днів наперед, обравши зручний міграційний підрозділ.
 2. У кожному міграційному підрозділі міста Львова є термінал, де заведено більшу квоту і можна зареєструватись за 30 днів наперед.
 3. У поточній черзі в день отримання послуги теж можна зареєструватись у електронну чергу. Частина людей, що здійснили реєстрацію через сайт чи термінал, часом не з’являються. Тому на вільне місце завжди можна здійснити реєстрацію в електронну чергу «зараз на зараз».

Особливість нового сервісу в тому, що ви маєте прийти за 15 хвилин до призначеного часу, перевірити наявність необхідних документів та квитанції. Якщо запізнитесь на 2 хвилини від призначеного часу, електронна черга автоматично скасовується. Працівники міграційної служби не зможуть вам зарадити: контроль здійснюється централізовано із київського сервера.

Наголошуємо, що електронна черга діє лише у місті Львові. У міграційних підрозділах Львівської області послугу, наразі, можна отримати лише в порядку живої черги, яку формують самі громадяни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *