“Безвіз за 10 євро”: ЄC змінить правила в’їзду українців до Шенгенської зони

З 2020 року для громадян тих країн, у яких з Європейським Союзом діє безвізовий режим, зміняться правила в’їзду до Шенгенської зони. Зараз, як відомо, досить біометричного паспорта, квитків назад і документів, що підтверджують мету поїздки, терміни перебування і місце проживання.

Через два роки для в’їзду до ЄС знадобиться ще і попередня авторизація в системі ETIAS. Тобто, плануючи поїздку до Європу, потрібно буде зайти на спеціальний сайт і заповнити реєстраційну форму із зазначенням: ПІБ, дати і місця народження, національності, паспортних даних та мети поїздки, пише “segodnya“.

Попередню реєстрацію в системі ETIAS раз на три роки повинні будуть проходити особи віком від 18 до 60 років. Заповнення однієї онлайн-форми обійдеться в 10 євро.

На своєму засіданні 19 жовтня Комітет Європарламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив зміни правил в’їзду для безвізових країн. За словами депутатів Комітету, нові вимоги для в’їзду до Шенгенської зону торкнуться як жителів України, Грузії, Молдови, так Америки і Канади. Тобто всіх тих, у кого з Євросоюзом договори про безвізовий в’їзд. А таких країн, за даними Єврокомісії, більше 60.

Згідно зі схваленими Комітетом LIBE законодавчими поправками, до 2020 року має запрацювати система попередньої електронної реєстрації ETIAS (The European Travel Information and Authorization System).

Основна мета ETIAS – збір інформації про відповідність іноземних громадян подорожувати в ЄС і визначення, чи створюють такі мандрівники зaгрoзу бeзпeцi

За інформацією, розміщеною на сайті комітету LIBE, безпосередньо перед поїздкою безвізові мандрівники повинні будуть заповнити електронну форму на сайті системи ETIAS. “Де потрібно буде вказати: ПІБ, дату і місце народження, стaть і громадянство, паспортні дані (термін дії проїзного документа і країну випуску), домашню адресу і контактну інформацію, а також країну ЄС, до якої мають намір в’їжджати в першу чергу.

Заявнику також потрібно вказати наявність будь-яких обвинувaльних вироків за серйозні кримiнaльнi злoчини (наприклад, тeрoризм, ceкcуaльнa експлуатація дітей, торгівля людьми або нaркoтикaми, вбuвcтвo і зґвaлтувaння), перебування в зонах кoнфлiктiв і будь-яких адміністративних рішень за останні 10 років, які потребують покинути країну”, – йдеться в прес-релізі рішення Комітету LIBE.

Заповнювати таку онлайн-заявку перед в’їздом до Шенгенської зони потрібно буде раз на три роки, і обійдеться це в 10 євро, хоча раніше звучала цифра 14 євро. Відповідь заявнику від європейських прикордонних служб з дозволом або відмовою у в’їзді прийде через 72 години після заповнення заявки.

“Це означає, що як тільки зміни набудуть чинності (а це очікується з 2020 року), вони застосовуватимуться як до громадян України, так і до громадян Америки. ETIAS – це не віза. Це прозоріший і зручніший для відвідування ЄС режим. Жителі безвізових країн зможуть, як і раніше, подорожувати без віз, але їм необхідно буде пройти просту електронну авторизацію перед в’їздом до Шенгенської зони. Система ETIAS допоможе виявляти нелегальних мігрантів і осіб, які становлять зaгрoзу безпеці ЄС, перш ніж вони прибудуть на кордон. ETIAS також усуне існуючу відсутність інформації про безвізових мандрівників.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *