Три правила від уряду, як іноземцям легально перебувати в Польщі під час епідемії коронавірусу

Картинки по запросу "антикризовий щит"
Польський уряд затвердив законопроєкт (так званий “Антикризовий щит”), який містить рятівний пакет заходів, спрямованих на порятунок економіки країни через пандемію коронавірусу. В документі йдеться також і про процедуру легалізації іноземців під час епідеміологічного стану.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, уряд запропонував та затвердив наступні рішення щодо легалізації перебування іноземців на час, поки триває епідемія й карантинні заходи через неї.

1. Національні візи, термін дії яких закінчуються під час епідемії, будуть автоматично продовжені до 30 днів з дати скасування епідемічної загрози.

Якщо останній день періоду перебування іноземця на підставі національної візи припадає на період епідемічної загрози або стану епідемії, оголошеної у зв’язку із зараження вірусом SARS-CoV-2, період перебування на основі цієї візи та період дії такої віза буде продовжений на законних підставах до кінця 30-го дня від дати скасування епідемічної загрози або стану епідемії”, – йдеться в статті 15zd параграф 1 урядового “Антикризового щиту”.

 

УВАГА!!! У цьому випадку жодних позначок на візі в паспорті іноземця не ставитиметься.

2. Дозвіл на тимчасове проживання, який закінчується під час епідемічного періоду, буде автоматично продовжений таким же способом, як і у випадку з візами.

 

УВАГА!!! Заміна або видача карт побиту протягом періоду епідемії не відбуватиметься.

3. Так само продовжиться і термін для подання документів на отримання дозволу на проживання.

Якщо граничний термін подання заяви на дозвіл на тимчасове проживання, про який йдеться у ст. 105 абзац 1 Закону “Про іноземців” від 12 грудня 2013 р. (Журнал законів 2020 р., пункт 35), припадає на період епідемічної загрози або стану епідемії, оголошеної у зв’язку з інфікуванням вірусом SARS-CoV-2, цей термін буде продовжений до кінця 30-го дня від дати скасування епідемічної загрози або стану епідемії”, – йдеться в статті 15z урядового “Антикризового щиту”.

 

УВАГА!!! У цьому випадку перебування іноземця на території Польщі протягом продовженого 30-денного періоду буде вважатися законним, якщо іноземець подасть заяву на отримання дозволу на проживання протягом цього періоду.

Проект закону після схвалення урядом ще має остаточно затвердити польський Сейм. Але це фактично вже технічна процедура. Передбачається, що “Антикризовий щит” набере чинності з 1 квітня 2020 року.

Гроші в тому числі будуть направлені на часткове покриття зарплат (до 40%) працівників компаній, які вимушено зупинили роботу, але не почали звільняти людей. Індивідуальні підприємці та ті, хто працюють на підставі договору підряду (umowа zlecenia), зможуть отримати відшкодування від держави в розмірі до 80% мінімальної зарплати, якщо вимушено не працюватимуть. А в разі зменшення доходу, вони зможуть розраховувати на одноразову допомогу в розмірі близько 2 000 злотих.

На такі відшкодування можуть претендувати й громадяни України, які легально працюють у Польщі.

Повний зміст “Антикризового щиту” (опублковано на сайті Сейму):

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *